Recenze dalekohledu Shilba Odyssey 10×42

V nedávné době se nám do redakce dostal dalekohled Shilba Oddysey 10×42, který patří k velice populárním v oblasti běžné turistiky. A tak jsme se rozhodli, že vám přineseme podrobnější recenzi. Od vybalení produktu, až po jeho možnosti nastavení a jednotlivé technické parametry. Jako milovníci přírody jsme dokázali ocenit řadu vlastností tohoto výrobku a nyní vám přinášíme finální verdikt, jež vám možná bude nápomocen při nákupu nového dalekohledu.

Zpracování těla rozhodně zaujme

Vzhledem k tomu, že dalekohled Shilba Odyssey 10×42 je mnohými odborníky označován, jako bezkonkurenční volba do jakéhokoliv počasí.

Po vytažení dalekohledu z obalu na nás čekal zelenočerný dalekohled s pogumovaným povrchem. Samotné tělo je mimochodem zhotoveno z precizního karbonu, což se mimo jiné odráží na přijatelné hmotnosti 660 gramů. Ta se svým způsobem pohybuje na hranici mezi kapesními, a naopak velkými turistickými dalekohledy.

Vyklápění dalekohledu je pevné a bytelné. To samé platí také pro funkčnost všech otočných a regulačních prvků. Je pravdou, že v tomto směru působí Shilba Odyssey 10×42 velice profesionálním dojmem. A to mimochodem dokazují i technické parametry.

Prvotřídní výbava zhotovená v Japonsku

Pod vrchní tělo dalekohledu jsme samozřejmě neměli možnost nahlédnout osobně, tak jsme se zajímali alespoň o hlavní parametry spojené s výrobou tohoto produktu. A mile nás překvapilo například to, že všechny optické členy mají stejného výrobce v Japonku.

Pokud jde o skla, použity jsou BaK4 s antireflexní vrstvou, takže spoléhat se nemusíte pouze na kvalitní obraz, ale také na vysokou ostrost a povrchovou odolnost.

Tohle všechno je samozřejmě zakomponováno v hermeticky uzavřeném těle, které je plněné dusíkem.

Pokud jde o fyzické parametry, dalekohled je schopen přinést desetinásobné přiblížení, a to díky průměru objektivu 42 mm. Minimální ostřící vzdálenost je 2 m, optický výstup 4,2 mm a zorné pole v 1 000 m činí 115 m.

  • Šířka dalekohledu 128 mm.
  • Délka dalekohledu 138 mm.

Co byste měli vědět?

Tak například to, že dalekohled Shilba Odyssey 10×42 je vybaven nejenom špičkovými optickými prvky, ale umožňuje regulovat i dioptrickou korekci, takže jej mohou používat lidé nosící brýle. Praktické nám přišly i všechny krycí krytky a přijatelná doplňková výbava.

V balení naleznete níže uvedené prvky:

  • Brašna na dalekohled Shilba Odyssey 10×42.
  • Popruh pro upevnění na rameno.
  • Čistící hadřík na optiku.

Tohle všechno je završeno vynikající voděodolností a prachu-vzdorností celého těla, takže dalekohled Shilba Odyssey můžete použít opravdu kdekoliv. I my jsme se přesvědčili o tom, že to nemusí být pouze v rámci náročné turistiky. Tento model si sebou můžete vzít například při plánované dovolené s rodinou, díky čemuž si přiblížíte vzdálená místa na dosah. Výjimkou nejsou ani různé sportovní aktivity nebo birdwatching.

Výhody dalekohledu Shilba Odyssey 10×42

  • Prvotřídní zpracování těla dalekohledu.
  • Vynikající technické parametry, a hlavně dostatečné zvětšení 10x.
  • Voděodolnost a odolnost proti prachu.
  • Při nákupu dalekohledu potěší prodloužená záruka na 36 měsíců.

Nevýhody dalekohledu Shilba Odyssey 10×42

  • Pár jedinců může omezovat dioptrická korekce, která však nabízí +- 4 dpt.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 500 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Sdílejte recenzi

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *