Recenze dalekohledu Shilba Odyssey 10×42

Recenze dalekohledu Shilba Odyssey 10×42
Ohodnoťte článek

V nedávné době se nám do redakce dostal dalekohled Shilba Oddysey 10×42, který patří k velice populárním v oblasti běžné turistiky. A tak jsme se rozhodli, že vám přineseme podrobnější recenzi. Od vybalení produktu, až po jeho možnosti nastavení a jednotlivé technické parametry. Jako milovníci přírody jsme dokázali ocenit řadu vlastností tohoto výrobku a nyní vám přinášíme finální verdikt, jež vám možná bude nápomocen při nákupu nového dalekohledu.

Zpracování těla rozhodně zaujme

Vzhledem k tomu, že dalekohled Shilba Odyssey 10×42 je mnohými odborníky označován, jako bezkonkurenční volba do jakéhokoliv počasí.

Po vytažení dalekohledu z obalu na nás čekal zelenočerný dalekohled s pogumovaným povrchem. Samotné tělo je mimochodem zhotoveno z precizního karbonu, což se mimo jiné odráží na přijatelné hmotnosti 660 gramů. Ta se svým způsobem pohybuje na hranici mezi kapesními, a naopak velkými turistickými dalekohledy.

Vyklápění dalekohledu je pevné a bytelné. To samé platí také pro funkčnost všech otočných a regulačních prvků. Je pravdou, že v tomto směru působí Shilba Odyssey 10×42 velice profesionálním dojmem. A to mimochodem dokazují i technické parametry.

Prvotřídní výbava zhotovená v Japonsku

Pod vrchní tělo dalekohledu jsme samozřejmě neměli možnost nahlédnout osobně, tak jsme se zajímali alespoň o hlavní parametry spojené s výrobou tohoto produktu. A mile nás překvapilo například to, že všechny optické členy mají stejného výrobce v Japonku.

Pokud jde o skla, použity jsou BaK4 s antireflexní vrstvou, takže spoléhat se nemusíte pouze na kvalitní obraz, ale také na vysokou ostrost a povrchovou odolnost.

Tohle všechno je samozřejmě zakomponováno v hermeticky uzavřeném těle, které je plněné dusíkem.

Pokud jde o fyzické parametry, dalekohled je schopen přinést desetinásobné přiblížení, a to díky průměru objektivu 42 mm. Minimální ostřící vzdálenost je 2 m, optický výstup 4,2 mm a zorné pole v 1 000 m činí 115 m.

  • Šířka dalekohledu 128 mm.
  • Délka dalekohledu 138 mm.

Co byste měli vědět?

Tak například to, že dalekohled Shilba Odyssey 10×42 je vybaven nejenom špičkovými optickými prvky, ale umožňuje regulovat i dioptrickou korekci, takže jej mohou používat lidé nosící brýle. Praktické nám přišly i všechny krycí krytky a přijatelná doplňková výbava.

V balení naleznete níže uvedené prvky:

  • Brašna na dalekohled Shilba Odyssey 10×42.
  • Popruh pro upevnění na rameno.
  • Čistící hadřík na optiku.

Tohle všechno je završeno vynikající voděodolností a prachu-vzdorností celého těla, takže dalekohled Shilba Odyssey můžete použít opravdu kdekoliv. I my jsme se přesvědčili o tom, že to nemusí být pouze v rámci náročné turistiky. Tento model si sebou můžete vzít například při plánované dovolené s rodinou, díky čemuž si přiblížíte vzdálená místa na dosah. Výjimkou nejsou ani různé sportovní aktivity nebo birdwatching.

Výhody dalekohledu Shilba Odyssey 10×42

  • Prvotřídní zpracování těla dalekohledu.
  • Vynikající technické parametry, a hlavně dostatečné zvětšení 10x.
  • Voděodolnost a odolnost proti prachu.
  • Při nákupu dalekohledu potěší prodloužená záruka na 36 měsíců.

Nevýhody dalekohledu Shilba Odyssey 10×42

  • Pár jedinců může omezovat dioptrická korekce, která však nabízí +- 4 dpt.
Sdílejte recenzi

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *