Srovnání ohebných telefonů a jejich recenze (2020)

Rate this post
Vzhledem k tomu, že spousta našich čtenářů je lačných po recenzích mobilních telefonů, které jsou nedílnou součástí našeho každodenního žití, rozhodli jsme se vám přinést recenzi zaměřenou na jedno poměrně omílané téma. A tím jsou ohebné mobilní telefony.

Pokud jste se s touto technikou doposud nesetkali blíže, nastíníme vám nejprve něco o tom, co jsou to vlastně ohebné mobilní telefony a jaký přínos pro vás mohou mít. Posléze se pustíme do představení těch nejznámějších modelů, jež můžete na současném trhu zakoupit nebo patří mezi dlouho očekávané novinky.

mobil 1592306689

Pojem „ohebný“ mobilní telefon

Jak už samotný název tohoto sortimentu prozrazuje, jde o mobily s jednou zajímavou vlastností. Jsou ohebné. Možná si řeknete, že něčím podobným jsou vlastně nám dobře známá „véčka“. Jenže, v případě ohebných mobilních telefonů jde o chytré mobily, a hlavně ohebný displej. A to je právě jedno z revolučních řešení na současném trhu. Dlouho očekávaná novinka ve formě několika nových modelů, s nimiž vás za chvíli seznámíme.

Jestliže si pokládáte otázku, k čemu vám bude ohebný mobil, velice rychle na ni odpovíme. Díky ohebnému mobilu máte možnost minimalizovat nejenom velikost mobilního zařízení, ale primárně získat daleko větší zobrazovací plochu. V některých případech lze z ohebného mobilu vykouzlit doslova tablet.

Výhodou tohoto typu zařízení je tak dostatečná plocha pro práci a hraní nejrůznějších her. Pracovat můžete s více okny najednou a mnohdy je možné mít otevřených několik aplikací naráz. Přesuny dat mezi mini jsou naprostou samozřejmostí stejně, jako pohodlná a přehledná práce. Přesně tohle je doména ohebných mobilních telefonů.

Jaké jsou typy ohebných mobilů?

Když už víte, co je to ohebný mobilní telefon a jaký přínos pro vás může mít, je na čase představit si jednotlivé typy provedení této „ohebnosti“. Nemusí se to totiž jednat pouze o klasiku v podobě otevíracího mobilního telefonu, kterou si asi většina z vás představuje. Displej zaklapnutý uvnitř, jenž se po otevření obou částí zvětší a poskytne vám velkou zobrazovací plochu.

Tento typ ohebného telefonu s jedním displejem může být obohacen ještě o další součást, kterou je vnější displej. To znamená, že na první pohled budete držet v ruce chytrý telefon s vnějším displejem. Po jeho otevření budete mít k dispozici druhý a pochopitelně ještě větší displej.

Aby toho ve světě ohebných mobilních telefonů nebylo málo, můžete narazit také na mobil s vnějším displejem z obou stran. Když telefon otevřete, dojde ke spojení obou displejů v jeden velký. Jedná se vlastně o opačné řešení prvního zmiňovaného příkladu. Displej není uvnitř, ale vně telefonu.

Kapitolou samou o sobě jsou pak véčkové konstrukce. Tento mobilní telefon vypadá jako všem dobře známé zaklapnuté „véčko“, takže nabývá oproti chytrým telefonům polovičních rozměrů. Jeho vnitřní část je však tvořena ohebným displejem. Takže když jej otevřete, získáte velký displej jako u klasického chytrého telefonu.

Zapomínat bychom neměli ani na ohebné telefony se dvěma ohyby. Ano, i takové zařízení můžete v dnešní době zakoupit. Tento ohebný mobil je ve své podstat složený jako harmonika. Díky třem částem za pomoci dvou ohybů získáte asi největší z výše uvedených displejů, který je srovnatelný s větším tabletem. Musíte však počítat s tím, že telefon bude mít ve složeném tvaru větší tloušťku, než je obvyklé.

Modely ohebných telefonů

Nyní už se ale pojďme vrhnout na představení novodobých ohebných telefonů současné doby. Seznámíme vás se všemi nejznámějšími modely.

Ohebný telefon Samsung Galaxy Fold

Samsung Galaxy Fold

zdroj obrázku: samsung.com

Začneme jedním z aktuálně nejznámějších ohebných telefonů, kterým je Samsung Galaxy Fold. Ten nabízí vnější i vnitřní displej. Po jeho otevření se vám dostane veliké úhlopříčky 7,3“ s rozlišením 2 152 x 1 536 pixelů. AMOLED displej se pyšní vynikající kvalitou zobrazení. Ne nadarmo je tento model označován za špičku v tomto směru, a to i po stránce hardwarové, o níž se stará osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 855. Na výkonu a rychlých reakcích systému se podepisuje také 12 GB operační pamět RAM.

Samsung Galaxy Fold je takovým pomyslným průkopníkem z pohledu použitých materiálů a vůbec tohoto konceptu mobilního telefonu. Těšit se lze určitě na řadu inovativních věcí, vynikající kompaktnost a propracovaný multitasking, k němuž velký ohebný displej doslova vybízí. Vzhledem k tomu, že je tento model Samsungu určitou premiérou v tomto segmentu, je podporována i speciální služba s dokonalou servisní péčí.

Ohebný telefon Samsung Galaxy Z Flip

Samsung Galaxy Z Flip

zdroj obrázku: samsung.com

U ohebných mobilních telefonů značky Samsung ještě chvíli zůstaneme. Tento výrobce dokázal poměrně rychle reagovat na trh s tímto sortiment i druhým populárním modelem Samsung Galaxy Z Flip. Ten je typickým představitelem „véčka“. Díky tomu získává telefon v zavřeném stavu na patřičné kompaktnosti. Z vnější strany je vybaven jen malým displejem o velikosti dvou čoček fotoaparátu. Na něm budete informováni o tom nejdůležitějším, aniž byste museli telefon neustále otevírat.

Pokud to však uděláte, k dispozici vám bude 6,7“ velký AMOLED displej s rozlišením 2 636 x 1 080 pixelů. I v tomto mobilu pochopitelně tepe jeden z nejnovějších mobilních procesorů a nechybí ani slušná fotografická výbava. Elegance se mísí s futuristickým designem. Takové malé kapesní filmové plátno s ultratenkým ohebným sklem. Přesně tak by šel charakterizovat Samsung Galaxy Z Flip, s nímž si díky dostatečné kapacitě baterie užijete celodenní zábavu a práci.

Ohebný telefon LG G8X ThinQ

LG G8X ThinQ

zdroj obrázku: lg.com

Samsung pochopitelně není tím jediným, kdo útočí na oblast ohebných mobilních telefonů. Je to také společnost LG s modelem LG G8X ThinQ. I zde oceníte po uchopení telefonu kvalitní materiálové zpracování a poměrně neotřelý design. Mobilní telefon se pyšní čtečkou otisku prstů ukrytou v displeji a zobrazovací plochou FullVision. K dispozici jsou dva OLED displeje o velikosti 6,4“ pyšnící se rozlišení FullHD+. Ve prospěch materiálového složení tohoto modelu hovoří odzkoušená kombinace zaobleného skla a kovu.

Unikátní design dvou obrazovek přináší opravdu nezapomenutelný herní zážitek a kombinace oddělených FullVision displejů to jenom potvrzuje. Tento ohebný mobil se od těch ostatních liší tím, že má dva vnitřní displeje, které na sebe nikterak nenavazují a jsou oddělené otevíracím pantem. Přesto jde o velice zajímavého konkurenta této ohebné technologie.

Ohebný telefon Huawei Mate X

Huawei Mate X

zdroj obrázku: huawei.com

Jestliže chcete zvolit v případě ohebných telefonů něco netradičního, vsaďte na model Huawei Mate X. Ten je zajímavý tím, že má vnější ohebný displej. Jeho části jsou zároveň koncipovány tak, že jedna je užší a díky tomu je vidět fotoaparát. Takže můžete pohodlně fotit, aniž byste otevírali telefon. Když jej otevřete, dostane se vám příjemně velké zobrazovací plochy o velikosti 8“. Tato flexibilní obrazovka o rozlišení 2 480 x 2 000 pixelů dokáže z běžného telefonu vykouzlit tablet. Dochází k tomu spojením displejů o velikosti 6,6“ a 6,38“.

Mobilní telefon Huawei Mate X se chlubí pevným ohebným pantem označovaným jako Falcon Wing. Pokročilý multitasking lze spojit s prvotřídními objektivy Leica, ale také moderním hardwarem. Vysoký výkon je oproti konkurenci hodně úsporný, a to přibližně o 20 %. Zajímavostí je i odemykání ohebného telefonu Huawei Mate X. Můžete to provést tlačítkem Power, ve kterém se nachází citlivý snímač.

Ohebný telefon Microsoft Surface Duo

Microsoft Surface Duo

zdroj obrázku: microsoft.com

V případě ohebných telefonů nezahálí ani společnost Microsoft. Ta přichází s obdobnou konstrukcí mobilního telefonu, jako LG, tedy dva displeje s viditelným pantem uprostřed. Jde o model Microsoft Surface Duo, jehož displeje mají úhlopříčku 5,6“. Ty jsou otevíratelné o 360°, díky čemuž je možné pracovat s telefonem v nejrůznějších režimech. Do určité míry tak plní roli klasického tabletu nebo dokonce notebooku.

Ohebný mobilní telefon Microsoft Surface Duo je vybaven operačním systémem Android, obsahuje port USB-C a světlo světa spatří s největší pravděpodobností na konci roku 2020. Už nyní se dá ale díky oficiálním fotografiím a videím předpokládat, že je na co se těšit.

Ohebný telefon Motorola Razr

Motorola Razr

zdroj obrázku: motorola.com

Mobilní telefon Motorola Razr zná bezpochyby každý. Víte ale o tom, že tento legendární kousek vstoupil na trh také v podání ohebného telefonu? Mobil si zachoval svůj osobitý vzhled, navíc však přibyl lepší vnější displej, a hlavně ten vnitřní. Ohebný OLED displej s úhlopříčkou 6,2“ nabízí rozlišení 2 142 x 876 pixelů a celkem zajímavou hardwarovou výbavu v podání procesoru Qualcomm Snapdragon 710 a operační paměť 6 GB.

Véčkový telefon s ohebným displejem je bez jakéhokoliv hmatatelného náznaku ohybu. Získáte tak příjemnou pracovní plochu, kterou můžete samozřejmě využít i pro zábavu a multimediální obsah. Motorola Razr je vybavena spíše průměrným fotoaparátem třeba oproti Samsungu. Ve prospěch tohoto telefonu však hovoří ona legendárnost a kompaktnost.

Výhody ohebných telefonů

  • Kompaktnost
  • Velký ohebný displej – z telefonu uděláte tablet.
  • Důraz kladený na kvalitu displejů.

Nevýhody ohebných telefonů

  • Vyšší pořizovací cena.
  • Kdo ví, jak bude vypadat displej po dlouhodobém používání v místě ohybu.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 500 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Sdílejte recenzi

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.