Vyzkoušeli jsme půjčku Ferratum

5/5 - (1 vote)
V dnešním testu se zaměříme na trochu specifický typ služby. Nejde o žádnou elektroniku, nýbrž o úvěr. Jedná se o poměrně známou a hojně využívanou půjčku Ferratum, která se za dobu své působnosti přeměnila z nebankovního úvěru na ten bankovní. Zaštiťuje ji totiž společnost Ferratum Bank. Proto jsme se rozhodli pro otestování této půjčky.

Na počátku všeho si nejprve pojďme říci něco o samotné Ferratum půjčce.

Jak vypadá novodobá Ferratum půjčka?

Tento finanční produkt čítá hned tři odlišné varianty, a to především v závislosti na tom, o jak vysokou peněžní částku budete žádat a na co peníze využijete.

 • Ferratum Micro – krátkodobá půjčka do 10 000 Kč
 • Ferratum Plus – spotřebitelský úvěr do 25 000 Kč
 • Ferratum Credit – Flexi půjčka do 35 000 Kč

My jsme vyzkoušeli tu nejmenší a dříve vlastně nejobvyklejší Ferratum půjčku, jíž je varianta Micro.

Její parametry jsou z pohledu úvěrování poměrně zajímavé. Získat můžete peněžní úvěr do výše až 10 000 Kč, k němuž se váže splátkové období na 7 – 45 dnů. Je pouze na vás samotných, jak dlouho budete takový závazek splácet.

Co nás mile překvapilo, tak byla možnost prodloužení splatnosti úvěru. Tu šlo využít až dvakrát v případě, že nebudeme schopni splácet své závazky včas. Dohromady bylo nabízeno prodloužení až o 60 dnů.

Průběh Ferratum půjčky od A až do Z

Ve zkratce se samozřejmě zmíníme také o tom, jak jsme o peníze žádali. Ke všemu nám posloužil internetový portál Ferratum.cz, který je domovskou stránkou tohoto krátkodobého bankovního úvěru. Online půjčka tohoto typu byla vyřízena poměrně rychle. Stačilo jen vyplnit internetový formulář s několika osobními údaji – jméno, příjmení, e-mail, rodné číslo a telefonní číslo.  Zároveň jsme vybrali požadovanou částku, včetně data splatnosti. Důležité samozřejmě bylo splnit následující povinné požadavky společnosti:

 • Předložení platných dokladů totožnosti
 • Minimální věk 21 let
 • Schopnost splácet své závazky

Následovalo poměrně rychlé vyplacení peněz na náš bankovní účet. S nimi jsme si samozřejmě mohli nakládat dle vlastní libosti. Ferratum půjčka je totiž bezúčelová, takže nikomu nemusíte dokládat, k čemu finance potřebujete a jak s nimi budete nakládat. To v tomto případě skutečně nikoho nezajímalo.

Vzhledem k tomu, že jsme úvěr splatili v podstatě ihned poté, co jsme si jej půjčili, nemůžeme vám sdělit, jak probíhá prodloužení termínu splatnosti. Ale dle instrukcí společnosti jde o triviální záležitost, jíž nahlásíte firmě Ferratum Bank. Prodloužení je samozřejmě spojeno s mírným poplatkem.

Výhody Ferratum půjčky:

 • Peníze můžete získat, aniž byste dojížděli na pobočku společnosti Ferratum Bank
 • Vyřizování prostřednictvím online žádosti vám zabere jen několik minut
 • Rychlé vyplacení peněz na bankovní účet
 • Půjčka je pro kohokoliv, kdo splní základní podmínky poskytovatele
 • Dlouhodobě ověřený finanční produkt, za nímž stojí mezinárodní skupina Ferratum Group
 • Pro nové klienty je připravena možnost získat první půjčka zdarma do výše až 9 000 Kč na zkoušku, díky níž okusíte, jak vše funguje

Nevýhody Ferratum půjčky:

 • V závislosti na krátkodobém charakteru úvěru musíte počítat s tím, že vám bude účtován vyšší úrok nežli u klasických bankovních úvěrů – RPSN se může pohybovat kolem 389 %.
 • Za prodloužení termínu splatnosti zaplatíte mírný poplatek

Jestliže se zrovna nacházíte v nepříjemné peněžní situaci a pomůže vám několik málo tisíc korun, je Ferratum půjčka ideálním řešením. Stejně tak, jako když řešíte nedostatek financí před výplatou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 500 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Sdílejte recenzi

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.