Jak obstál v naší recenzi běžný účet od MONETA Money Bank?

Bez bankovního účtu si v dnešní době dokáže fungování vlastních financí představit jen málokdo. Takové konto slouží k příjmu pravidelné výplaty, představuje bezpečný model pokladničky a umožňuje hrazení věcí a služeb za pomoci platební karty.

Pokud zrovna vybíráte nový bankovní účet nebo chcete nahradit ten stávající, určitě se vám hodí praktické zkušenosti v naší recenzi. A právě tu vám přinášíme od populární bankovní společnosti MONETA Money Bank.

Vyřízení z domu nebo na pobočce

Na počátku všeho nás potěšila informace o tom, že kvůli založení běžného účtu s názvem Free & Flexi nemusíme za každou cenu docházet do banky. Pakliže bychom chtěli, lze vše zrealizovat prostřednictvím online žádosti. Smlouvy jsou následně doručovány poštovním kurýrem.

My jsme i přesto absolvovali návštěvu banky, která nám zabrala zhruba 20 minut času. Ochotný bankovní úředník se o nás postaral od A až do Z a my jsme si domů odnášeli potřebné dokumenty.

Proč právě běžný účet Free & Flexi?

Odpověď na tuto otázku je poměrně jednoduchá. Tento účet nás při porovnání s těmi konkurenčními na první pohled zaujal svými podmínkami a parametry. Stačí, pokud splníte jediné. Váš pravidelný přísun peněz na účet musí být alespoň 7.000 Kč měsíčně. Tím se vyhnete poplatku 149 Kč za měsíc a zároveň se vám otevírají dveře ke spoustě bezplatných služeb.

 • Všechny příchozí a odchozí tuzemské platby.
 • Zadávání příkazů, včetně jejich změn – jednorázové příkazy, trvalé příkazy, SIPO a inkasa.
 • Výběry z bankomatů MONETA Money Bank.
 • Debetní karta MasterCard Standard či Maesto.
 • Bezkontaktní platební nálepka.

To všechno jsme obdrželi zcela zdarma. Jen co přišla platební karta, okamžitě jsme ji otestovali. V tomto směru není možné bance cokoliv vytknout.

Běžný účet MONETA Money Bank a ještě něco navíc

I když jsme následující možnosti tohoto účtu nevyužili, možná se některé z uvedených informací mohou někomu hodit. Zjistili jsme totiž, že účet Free & Flexi vám bude nápomocen například při žádosti o hypotéční úvěr, kde lze při měsíčním kreditu až 15.000 Kč získat slevu na úrokové sazbě ve výši 0,5 %.

Jak již název tohoto bankovního produktu prozrazuje, využít lze také speciální Flexikredit . S pomocí této služby můžete čerpat další finanční prostředky nad rámec svých vlastních úspor. Taková novodobá podoba kontokorentu. Tento bonus je však podmíněn tím, že kromě platného občanského průkazu při zakládání účtu musíte odpovídajícím dokumentem doložit svůj pravidelný příjem.

Výhody běžného účtu MONETA Money Bank

 • Pokud chcete přejít s bankovním účtem k MONETA Money Bank, tato společnost se o všechny podklady a administrativní procesy postará za vás.
 • V případě potřeby můžete využít speciální rozšíření účtu Free & Flexi, jímž je účet GOLD, k němuž se váže také spořicí část a mnohé další služby.
 • Automaticky se stáváte součástí programu bene+, kdy získáváte za platby u vybraných obchodníků slevy do výše až 30 %.
 • Obdržená debetní karta je bezkontaktní.

Nevýhody běžného účtu MONETA Money Bank

 • V okamžiku, kdy si nebudete na bankovní účet Free & Flexi posílat alespoň 7.000 Kč měsíčně, budete muset platit měsíční poplatek za správu a vedení účtu ve výši 149 Kč.
 • Výhoda spojená se snížením úrokové sazby týkající se hypotéčního úvěru je podmíněna minimálním příjmem na bankovní účet ve výši 15.000 Kč.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 500 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Sdílejte recenzi
 • 1
  Share

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *