Recenze – otestovali jsme podnikatelský účet Fio banky

Stále více živnostníků využívá bezplatných podnikatelských účtů. Je pravdou, že na současném trhu jich lze objevit hned několik, jež jsou spjaty s výrazem „zdarma“. My jsme se rozhodli jeden takový vyzkoušet. Je to podnikatelský účet od Fio banky. Ta prostřednictvím tohoto produktu oslovuje nejenom běžné podnikatele, ale také firmy. Bankovní společnost se pyšní tím, že živnostníci s tímto účtem dostávají naprosto stejné služby, jako běžní občané. A my musíme souhlasit, je tomu tak, jak se dočtete v naší recenzi níže.

Vyřízení na pobočce během krátké chvíle

Vzhledem k tomu, že se založením podnikatelského účtu od Fio banky je spojena jistá administrativa, bylo zapotřebí navštívit nejbližší pobočku společnosti (dostupné zde). To ostatně nebyl problém, protože se jich po celém území České republiky nachází více, jak sedmdesát.

Banka po vás bude vyžadovat pouze platný průkaz totožnosti a živnostenský list. To byl náš případ, jako „fyzické osoby – podnikatel“. Poté dojde k podpisu několika smluv a vy si domů odnáší potřebné dokumenty, včetně přístupu do internetového bankovnictví, skrze nějž budete administrovat celý podnikatelský účet.

Založili jsme si účet v české koruně

My jsme vsadili na volbu účtu v CZK, je ale pravdou, že nám bylo nabízeno ještě dalších čtrnáct evropských měn. Vzhledem k tomu, že je podnikatelský účet od Fio banky prezentován bezplatně, zajímalo nás samozřejmě, co všechno obdržíme zdarma. A v tomto směru jsme byli rozhodně mile překvapeni.

Níže je výčet služeb od Fio banky dostupných zdarma:

 • Příchozí a odchozí platby, včetně těch v eurech na Slovensko.
 • Až 10 výběrů z bankomatů Fio banky + 5 výběrů z bankomatů ostatních bank.
 • Bezkontaktní platební karta MasterCard Debit Contactless.
 • Trvalé příkazy, SIPO, inkaso a všechny jejich změny.

Správa bankovního účtu na výbornou

Kapitolou samou o sobě je určitě správa účtu, kterou bezpochyby provádíte buď skrze internetové bankovnictví, nebo za pomoci mobilního bankovnictví. Obojí se nám velice zamlouvalo.

Internetbanking nabízí přehlednou plochu, jíž si můžete uzpůsobit dle vlastních potřeb. Tomuto prostoru se říká „nástěnka“ a může vás informovat nejenom o disponibilním zůstatku, ale také o pohybech na účtu, plánovaných platbách, platební kartě a vývoji zůstatkové částky. Přidávat a kombinovat navíc můžete řadu dalších přehledů. Nechybí ani poměrně populární šablony.

Co nás ještě překvapilo?

Po krátké chvíli používání podnikatelského účtu od Fio banky jsme zjistili, že máme možnost získat podnikatelský kontokorent bez poplatku, k němuž se váže úroková sazba od 4,9 %. Zároveň je možné vybrat si i druhý typ platební karty VISA Business payWave. Přístupná je ostatně i platební karta pro další osobu.

S využitím tohoto platebního nástroje jsme neměli žádný problém, ať už šlo o klasické platby u obchodníků na platebních terminálech nebo na platebních branách.

Za nás můžeme s klidným svědomím říci, že podnikatelský účet od Fio banky dělá čest bezplatným produktům tohoto typu.

Výhody podnikatelského účtu od Fio banky:

 • Bezplatnost založení, vedení a mnoha přidružených služeb.
 • Možnost ovládat a řídit všechny náležitosti skrze online internetové bankovnictví.
 • Nastavení dalšího oprávnění k podnikatelskému účtu.
 • Pokud není obsazeno, můžete si zvolit číslo svého budoucího podnikatelského účtu.
 • Ocenění podnikatelský účet 2017 ve Zlaté koruně.

Nevýhody podnikatelského účtu od Fio banky:

 • Pokud budete přijímat nebo posílat europlatby, počítejte s poplatkem 20 Kč.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 500 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Sdílejte recenzi
 • 1
  Share

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *