Recenze robotického vysavače TESLA RoboStar T30

Domácích pomocníků není nikdy dost, a to si mimochodem uvědomujeme i v naší redakci. Nedávno jsme proto otestovali levný robotický vysavač Sencor SVC 7020 (můžete číst zde). Proto jsme se před zpracováním další recenze zamysleli nad tím, jaký výrobek bychom mohli pro své čtenáře otestovat.

Po krátkém rozmýšlení padla opět volba na robotický vysavač. A vzhledem k tomu, že chceme podpořit „domácí značku“, stal se jím velice oblíbený model TESLA RoboStar T30. Nenápadný pomocník, o kterém se dnes dozvíte spoustu zajímavostí.

Robotický vysavač s dálkovým ovládáním

Jestliže si myslíte, že vám po objednání robotického vysavače TESLA RoboStar T30 přijde nevzhledný elektrospotřebič s ničím dalším, jste značně na omylu. U Tesly to funguje trochu jinak a tento model je toho jasným důkazem. Když jsme se pustili do rozbalování došlého produktu, čekalo nás poměrně milé překvapení. Kromě samotného robotického vysavače jsme našli celkem bohaté příslušenství a to:

 • dobíjecí základna s napájecím zdrojem,
 • infračervené dálkové ovládání,
 • HEPA filtr,
 • náhradní čistící kartáče, včetně náhradní mopovací tkaniny z mikrovlákna.

Nechyběl každopádně ani zásobník na vodu a zásobník na nečistoty z vysávání. Příjemný byl i manuál v českém jazyce, do jehož studování jsme se okamžitě pustili.

Moderní vzhled a snadné ovládání

První dojem na vás udělá bezpochyby bílé provedení robotického vysavače TESLA RoboStar T30. Ten působí velice elegantním dojmem. Typický kulatý tvar, snadno přístupné nádržky, ale i prodloužené kartáčky pro efektivnější vymetání rohů. To je výbava, jež potěší určitě každého budoucího majitele.

Nám se líbil hlavně dostatečně velký zásobník na nečistoty, který je samozřejmě bez sáčkový. Jeho objem je 300 ml. Stejné je to i pro zásobník na vodu o objemu 300 ml. Ano, robotický vysavač TESLA RoboStar T30 je schopen provádět mokré vysávání, což se nám osvědčilo na laminátové i vinylové podlaze.

Přiložený dálkový ovladač je velice mocnou zbraní a poprvé jsme si tak mohli vyzkoušet, jaké je to vysávat nečistoty a posedávat na pohovce. Jen za pomoci stisku několika tlačítek podle toho, co od svého domácího pomocníka vyžadujete.

Každá nečistota zmizela

Vzhledem k tomu, že jeden z našich redaktorů má doma kočku, otestovali jsem TESLA RoboStar T30 přímo u něj. Prodloužené štětiny kartáčů si poradily nejenom s hůře dostupnými rohy, ale sací výkon vysál i všudypřítomné kočičí chlupy.

Jestliže máte obavy z toho, že se vám řada vysátých bakterií a nečistot může dostat opět do vzduchu, potažmo do prostoru, jste na omylu. To se nestane díky použití celkem kvalitního HEPA filtru, jehož úspěšnost zachytávání nečistot je asi 99,95 %.

Dlouhodobý provoz bez omezování

To, že svůj budoucí robotický vysavač naučíte vysávat ještě dříve, než přijdete domů asi není ničím neobvyklým. Daleko důležitější bude celkem dlouhá výdrž na akumulátor o kapacitě 2600 mAh. Doba provozu se při testu pohybovala kolem 100 minut, takže u malého bytu došlo k vysátí na jedno nabití. A to je veliká úspora času.

Výhody robotického vysavače TESLA RoboStar T30:

 • Nízká pořizovací cena vzhledem k tomu, co vysavač nabízí
 • Bez problému se dokáže pohybovat i mezi členitějším nábytkem
 • Mokré stírání je velice efektivní
 • Absence sáčků
 • Elegantní vzhled
 • Dokáže si poradit s nejrůznějšími typy podlah

Nevýhody robotického vysavače TESLA RoboStar T30:

 • Pokud nepoužijete vhodnou překážku, může se stát, že vám spadne ze schodů

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 500 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Sdílejte recenzi
 • 1
  Share

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *