Recenze rybářského prutu Mivardi Alcon Carp 3,6m

Rate this post
Relaxace u vody může nabývat nejrůznějších podob. Někdo vsadí na letní slunění a koupání v rybníce, pro jiného je odpočinkem chytání ryb. Pokud je tato činnost i vašim velkým koníčkem, uděláme vám radost. Otestovali jsme totiž rybářský prut Mivardi Alcon Carp 3,6m. Pokud si tedy vybíráte novou rybářskou výbavu, tato recenze se vám může stát praktickým vodítkem.

Rybářský prut na kapry

Na úvod bychom měli uvést jednu podstatnou věc. A tou je informace o tom, na jaké ryby je tento prut stavěný. Jak už prozrazuje jeho název Mivardi Alcon Carp 3,6m, jsou to kapři. Ano, s tímto moderním a kvalitním prutem můžete vyrazit na lov kaprů na položenou.

Mivardi Alcon Carp 36m

zdroj: mivardi.cz

Jedná se o třídílnou sadu, respektive tři části, ze kterých sestavíte prut dosahující délky 3,6 metrů. Spousta prodejců jej často nabízí i ve speciální akci 1+1 zdarma, takže mnohdy za stejnou cenu získáte pruty dva. Tak jsme to alespoň měli my v rámci testovaného výrobku. A to je příjemná zpráva pro jakéhokoliv rybáře.

Kvalitní zpracování o mnohém vypovídá

Ještě, než jsme se pustili do přípravy recenze rybářského prutu Mivardi Alcon Carp 3,6m, tak jsme o prutech jako takových samozřejmě něco nastudovali. Jedině tak může být naše testování objektivní. Právě díky získaným informacím můžeme konstatovat, že jde o skutečně kvalitně zpracovaný prut. Dokazuje to výrobní materiál, jímž jsou vlákna ExHRC60 carbon. Tento materiál je zárukou toho, že prut má zvýšenou odolnost a vysokou pružnost, o čemž jsme se ostatně přesvědčili na vlastní kůži.

Při podrobnějším prozkoumávání rybářského prutu Mivardi Alcon Carp 3,6m si lze všimnout i těch nejmenších detailů. Je to například parabolická akce nebo nadstandardní zpracování blanku. Tohle všechno je předpokladem toho, že si užijete chytání menších i větších ryb.

Podrobnější parametry prutu

Posuňme se však od obecného vychvalování tohoto rybářského náčiní k reálným faktům. O velikosti 3,6 metrů jsme se již zmínili. To ostatně prozrazuje samotný název tohoto produktu. Vědět byste ovšem měli i to, že prut má celkovou hmotnost 390 gramů, takže patří k poměrně lehkým. Třídílná sada má transportní délku 127 centimetrů a testovací křivka je tři libry, respektive samotná zátěž. A to jsou velice slušné parametry na kaprový prut.

Prut Mivardi Alcon Carp 3,6m jsme otestovali několikrát, protože ne vždy nám kapři zabrali tak, jak bychom si přáli. Nakonec jsme s prutem vytáhli pár zajímavých úlovků a měli jsme možnost posoudit všechny jeho vlastnosti a parametry. Za nás, jako amatérské rybáře můžeme konstatovat, že se jedná o velice zajímavé rybářské náčiní. Jestliže tedy patříte k milovníkům kaprařiny, pak v tomto směru jistě neuděláte krok vedle. O tom se ostatně můžete přesvědčit sami.

Výhody rybářského prutu Mivardi Alcon Carp 3,6m:

  • Za jednotnou cenu můžete v mnoha akcích získat druhý prut zdarma.
  • Díky tomu je poměr cena/výkon vynikající.
  • Prvotřídní zpracování vlivem použitého výrobního materiálu.
  • Důraz kladený na detaily.
  • Některé nadstandardní prvky oproti jiným prutům v této cenové kategorii.
  • Dostatečná pevnost, a hlavně pružnost při tahání větších kousků.

Nevýhody rybářského prutu Mivardi Alcon Carp 3,6m:

  • Profesionální rybáři mohou na prutu najít nějaké ty výtky.
  • Když prut nezakoupíte v akci 1+1 zdarma, může se zdát trochu dražší.
  • Je otázkou, jak si poradí s opravdu velkými kapry.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 500 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Sdílejte recenzi

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.